Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6878820



*

nr 687 8820


Ernst Hällgren

(1889-1944), Sverige


Etsningar, 2 st. Ernst Hällgren, Stockholmsmotiv, ca 20x25


Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 21 mars 2011
kl 17:30:48



  • Konstnär/Designer

Ernst Hällgren

Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.

Läs mer om Ernst Hällgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr